10 savjeta za pametnu kupovinu: Ovako šopingiraju iskusne fashionistice!

Piše: A.Š., Zagreb
Objavljeno 11.01.2018.

13

Ilustracija | Foto: CroModa

Ilustracija | Foto: CroModa

Uz ovih 10 savjeta vaš će ormar zablistati, a vama će u džepu ostati više novaca za neke druge radosti. Idemo redom!

1. Započnite šoping u vlastitom ormaru. Pogledajte komade koje već posjedujete i obavezno ih isprobajte. Maknite odjeću koja ima neke mane, onu preveliku ili premalenu, onu koja vam se jednostavno prestala sviđati ili je totalno "demode".

2. Kupujte za vrijeme rasprodaja. Ako ne želite previše plaćati za odjeću koju želite, pratite rasprodaje. Na primjer, kraj kolovoza i rujan idealno su vrijeme za kupovinu odjeće za plažu i kupaćih kostima. Za jesensku robu tada ćete platiti daleko najviše.

3. Kupujte modne dodatke. Modni dodaci mogu posve promijeniti vaš look - možete izgledati super bez da ste potrošili novce. Dobra torba i par cipela također su važan dio stila, tako da oni ne bi trebali biti jeftini.

4. Kupujte "komplete". Na što mislimo kada to kažemo? Prilikom kupovine novog odjevnog predmeta dobro razmislite s čim ćete ga nositi. Najbolja bluza bit će beskorisna ako ju nećete moći kombinirati s nečim što već posjedujete. Imajte bar tri stvari s kojima možete nositi novi komad.

5. U ormaru imate odjeću koju nemate s čim kombinirati? Kupite nešto što će pristajati uz nju! Činit će vam se kao da ste kupili dva nova odjevna predmeta.

6. Kupujte u internetskim dućanima. Odjeću možete probati u običnom dućanu, a kupiti je u virtualnom - oni često imaju popuste.

7. Kada birate odjeću, nemojte zaboraviti na donje rublje. Rublje koje vam se urezuje u kožu i slično može pokvariti bilo koji look. Kupujte samo kvalitetno donje rublje u provjerenim dućanima.

8. Obratite pozornost na pravila o održavanju odjeće. Morate li za čišćenje nekog komada koristiti kemijsku čistionicu? U tom slučaju njegova cijena automatski raste.

9. Tijekom kupovanja izračunajte "trošak nošenja". Kako znati trebate li kupiti nešto skupo ili ne? Jednostavno je: Podijelite vrijednost komada s potencijalnom količinom nošenja. Na primjer, kupili ste haljinu za 1000 kuna, a nosili ste je samo jednom. Trošak nošenja je 1000 kuna. No, ako ste kupili cipele za 2000 kuna i nosili ih bar 50 puta, trošak nošenja je 40 kuna.

10. Pazite na dobre ponude. Svi volimo rasprodaje, no one nam nekada ne mogu pomoći - pojedini artikli nisu sniženi, a od nekih drugih ostaju samo veliki ili mali brojevi. Pratite ponude dućana koje volite, možda se nađe neka akcija neovisno o periodu rasprodaja. Na primjer, Crni petak koji sve više postaje dio hrvatskog tržišta jedna je od opcija.


VIŠE O TEMAMAmodni savjetišopingiranje




Povezano