Sredstva za pomoć AŽKZ-u prikupljat će se putem otvorene telefonske linije s brojem 060 90 04 u razdoblju od rujna do kraja studenog ove godine
Program koji je trajao od 10 do 13 sati vodila je Barbara Kolar, Avonova ambasadorica i glasnogovornica akcije, dok su aktivistice AŽKZ-a zainteresiranim građanima dijelile informativne letke. Pomalo jezovita instalacija „tunela nasilja“, koja je postavom od 8 postera „progovorila“ o nasilju nad ženama, zaustavila je mnoge prolaznike. Svojim sudjelovanjem u prodaji Avonovih proizvoda za prikupljanje sredstava pomoći AŽKZ-u podršku projektu pružile su i mnoge javne osobe, između ostalih i Danira Bilić, Stanko Gačić, Ana Lisak, Margareta Mađerić, Ivana Plechinger-Kovačić, Ðurđica Sumrak, Vladimir Šeks i Ante Tomić.
Barbara Kolar okupljenima je predstavila organizatore i ciljeve kampanje: „Ovdje smo kako bismo doprinijeli misiji osnaživanja žena, koja je zajednička Autonomnoj ženskoj kući Zagreb i Avonu, te kako bismo zajedničkim snagama spasili ovo važno utočište“. Avonova ambasadorica razgovarala je o ovom važnom pitanju i s Ivanom Plechinger-Kovačić koja je naglasila važnost dizanja glasa protiv nasilja nad ženama te istaknula kako AŽKZ-u treba pomoći na sve moguće načine.
Sredstva za pomoć AŽKZ-u prikupljat će se putem otvorene telefonske linije s brojem 060 90 04 u razdoblju od rujna do kraja studenog ove godine. Doprinos očuvanju skloništa za žene žrtve nasilja može se dati i kupnjom ogrlice, narukvice ili prstena, koji su posebno dizajnirani u okviru globalne Avonove kampanje protiv nasilja nad ženama. Sav prihod od prodaje ovih proizvoda, koji su dostupni putem Avonovog kataloga, namijenjen je AŽKZ-u.
„Apeliram na građanke i građane cijele naše zemlje i molim ih da svatko od njih jednom nazove broj 060 90 04 jer će na taj način izravno i aktivno pružiti pomoć zlostavljanim ženama i njihovoj djeci. Naglašavam da cjelokupni iznos od 6 kuna i 15 lipa ide u korist AŽKZ-a, a za rad sa zlostavljanim ženama i djecom“, izjavila je Neva Tölle, aktivistica Autonomne ženske kuće Zagreb.
Nedavno je, 22. rujna, obilježen i Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama, u spomen brutalnog ubojstva triju žena te ranjavanja četvrte na zagrebačkom Općinskom sudu 1999. godine.
Da mediji uistinu imaju veliku ulogu u osvješćivanju javnosti o problemu nasilja nad ženama pokazuje i ovih dana objavljeno istraživanje Eurobarometra. Naime, 78 posto Europljana upravo zahvaljujući medijima nasilje nad ženama prepoznaje kao čest problem – istraživanje je ukazalo kako je za stvaranje svijesti o ovom vidu nasilja u javnosti u čak 92 posto slučajeva zaslužna televizija, u 59 posto novine i časopisi, a u 41 posto radijske postaje. Istraživanje dalje navodi kako jedan od četiriju građana Europske unije poznaje ženu žrtvu nasilja, a svaki peti poznaje barem jednog nasilnika. Čak 84 posto građana država Europske unije smatra kako nasilje nad ženama treba promatrati kroz aspekte kaznenog, a ne prekršajnog zakonodavstva.