Životinje ulovljene u divljini danima umiru uhvaćene u zamke. One zatočene na farmama pate od rođenja u malim, prljavim kavezima sve do smrti uzrokovane strujnim udarom, lomljenjem vratova ili gušenjem plinom.
Svoj angažman za životinje iskorištavane i ubijane zbog krzna Boris obrazlaže riječima: "Ako je krzno imalo neku svrhu u vrijeme starih, prvotnih i primitivnih civilizacija kada nije postojala zamjena za to, danas kada postoje adekvatne i kvalitetnije zamjene od originala to nema nikakvoga smisla osim nasilja i uništavanja prirodne ravnoteže iz obijesti".
Današnji velik izbor neživotinjskih materijala doista nam daje mogućnost da se zaštitimo od hladnoće i modno izrazimo bez ubijanja životinja. Osim toga, krzno nije ekološko jer se za njegovu obradu nemilosrdno troše prirodni resursi, pitka voda i opasne kemikalije.
U Hrvatskoj i svijetu postoje trgovine koje u svojoj ponudi odbijaju držati životinjsko krzno, a popis tih trgovina može se naći na web stranicama www.prijatelji-zivotinja.hr i www.furfreeretailer.com.
Plakat 'I malo krzna previše boli' izradila je Maja Zaklan iz Dizajn studija Zale, dok se za make-up pobrinula Nives Spajić.
Projekt je realiziran u suradnji s Fur Free Alliance i Gradskim uredom za poljoprivredu i šumarstvo grada Zagreba.