Tome sam svjedočio iz prve ruke, konkretno dva puta (ne brojeći berlinsku vizitu). U tekstu koji sam ranije napisao istaknuo sam da su dečki imali jedan od ponajboljih nastupa na prošlogodišnjem Nova Rock festivalu pa nije bilo druge nego skoknuti na jednu večer do Beča i pogledati kako takav show djeluje u zatvorenom prostoru. Arena Wien ne podrazumijeva dvoranu arenskog tipa (za to postoji bečki Stadthalle) nego zanimljiv urbani kompleks kojeg čine kafići, velika pozornica na otvorenom i izdvojeni klub u kojem se održavao nastup.
Iznadprosječno posjećen koncert bio je očekivano – pun pogodak. Uz dvije predgrupe (Sylar, Wage War), OM&M su isporučili ono što sam od njih zapravo i očekivao, sukladno već viđenim od prije. Nedostatak drugog vokala gotovo da se nije ni osjetio, a ritam sekcija popraćena matematički preciznim gitarama pokazala je da ovi dečki pred sobom imaju svijetlu budućnost. Ako k tome još dodamo činjenicu da su članovi benda tek na pragu tridesetih, ove momke treba u budućnosti pozorno pratiti.
Završno, svakako bih volio istaknuti profil posjetitelja koji su se našli na ovom događaju. Uvijek mi je bilo zanimljivo da ponajbolje izdanke američke alternativne scene Beč redovito dočeka s fensi publikom, mlađahnim šminkerskim hipstericama čiji su očevi vlasnici BMW salona, dok je kod nas za istu stvar jedino moguće sakupiti deset likova koji na savskom nasipu intravenozno uzimaju ribar. Zašto je tome tako, ne znam, ali očigledno da s rastom standarda glazbene žanrovske granice brišu svojevrsne modne podjele pa tako metalci i punkeri ne moraju uvijek biti klošari, a fanovi narodnjaka okorjeli šminkeri.