U riječkoj verziji „Dame s kamelijama“ uloga Marguerite Gautier povjerena je Tanji Smoje, novoj glumačkoj zvijezdi riječkog glumišta koja se u prošloj sezoni kao karakterna glumica dokazala, primjerice, ulogom Katarine u „Ukroćenoj goropadnici“ i naslovnom ulogom u „Gospođici Juliji“.
Mladog Armanda Duvala glumit će nova akvizicija riječkog teatra, dvadesetosmogodišnji Jasmin Mekić od kritike naročito zapažen u predstavama „Turbo folk“ i „Ukroćena goropadnica“.
Svestrani riječki umjetnik, višestruki dobitnik nagrade Porin, Damir Urban prvi put će u svojoj karijeri stati na kazališne daske a kako sam kaže spreman je na potpuno uživljavanje u ulogu Liječnika- Smrt- Sudbina koju mu je povjerio redatelj.
Tu su i Adnan Palangić kao Geroges Duval te Anastazija Balaž Lečić u ulogama Nanine i Olympe.
Scenografiju, kostimografiju i koreografiju potpisuje Damir Zlatar Frey. Dramaturginja je Dora Delbianco, glazbu potpisuje Marjan Nećak a oblikovanje svjetla Raffaele Cavarra. Asistentica redatelja je Sandra Čarapina, a kostimografa Sandra Dekanić dok je asistent scenografa Toni Plešić. Lektorica je Mirjana Crnić.
Sudjeluje i zbor Opere te Balet HNK Ivana pl. Zajca.
Zanimljivo je kako se Dumasova „Dama s kamelijama“ u riječkome Kazalištu izvela tek dva puta. Prvi put je „Dama s kamelijama“ odigrana davne 1899. godine kada je velika tragetkinja, glasovita Sarah Bernhardt gostovala u tadašnjem Teatru Comunale te izvela „Damu“ sa svojom družinom.
Trebalo je proći čak 57 godina kako bi Riječani ponovno mogli uživati u vrhunskom uratku Dumasa Sina. Dogodilo se to 15. travnja 1956. godine u izvedbi Talijanske drame a Marguerite Gautier bila je gostujuća talijanska glumica Diana Torrieri čiju je izvedbu kritika tada ocijenila:“ .... ali baš u tom nezahvalnom i danas već previše poznatom i na sceni ili u filmu realiziranom liku dala nam je Diana Torrieri dokaz svoje glumačke veličine.“ Priča „Dame s kamelijama“ u kojoj se prikazuje tragična sudbina Marie Duplessis, ljubavnice i „prijateljice“ brojnih pariških dendija, pa čak i nekih velikana 19. stoljeća, pretočena u liku Marguerite Gautier, sinonima za melodramu, inspirirala je brojne umjetnike.