62 godine nakon što je Thomas T. Goldsmith patentirao ideju videoigre, djevojke diljem svijeta mogle bi postate ovisnice o simulacijama fashion weekova i svijeta visoke mode
Iako industrija videoigara postoji već nekoliko desetljeća, tek u 2010. bi mogla doživjeti pravu eksploziju među ženskom populacijom koja, uglavnom, živi za modu. Djeovjčice, djevojke i žene sve ćešće igraju igrice, a modna industrija je taj trend prepoznala kao veliki izvor najmilije im stvari – novca.
Proljeće ove godine donijet će nam dva velika hita. Prva je igra bazirana na New York Fashion Weeku, dok je druga, koja bi u SAD-u mogla izvazvati pravu histeriju, interaktivna verzija televizijskog showa Project Runway. Zahvaljujući njoj, mlade trendsetterice će se lako moći ufurati u ulogu Michaela Korsa, Heidi Klum ili Tima Gunna.
Ovdje nema ni pobjednika ni gubitnika
Zanimljivo, niti jedna od igara nije bazirana na starom modelu kill-or-be-killed, već je u pitanju sofisticirana simulacija dešavanja na modnim eventima. “To zapravo teško možemo nazvati igrom u klasičnom smislu te riječi. U našoj modnoj igrici nema pobjednika i gubitnika. Ovo je simulacija stvarnih dešavanja. Najveća prednost bit će nevjerojatna mogućnost uživljavanja u uloge modela i dizajnera”, izjavio je za WWD Peter Levy, jedan od čelnih ljudi kompanije IMG Fashion, koja stoji iza New York Fashion Weeka.