Mirna Maras Batinić otvoreno o majčinstvu i odgoju

Piše: CroModa, Zagreb
Objavljeno prije 2 sata

0

Foto: Siniša Bajt

Foto: Siniša Bajt

Voditeljica Mirna Maras Batinić u 44. epizodi podcasta 'Mame kod Lane' otvoreno o majčinstvu i izazovima odgoja sina s dijagnosticiranim poremećajem iz spektra autizma

Gošća 44. epizoda podcasta "Mame kod Lane" voditeljice Lane Gojak Bajt, kroz godine osvajala je simpatije gledatelja svojim šarmom, profesionalnošću i osmijehom. Majka, voditeljica i omiljeno TV lice, Mirna Maras Batinić ovoga tjedna podijelila je slušateljima i gledateljima podcasta tko je Mirna kada se ugase svjetla reflektora i kada tog trena počinje jedna sasvim drugačija priča – priča o Mirni kao mami.

U iskrenom razgovoru otkrila nam je kako izgleda njezina svakodnevica, otkrila tajne svog majčinstva, ali i podijelila izazove s kojima se susretala. Izazovi majčinstva odjednom postanu puno veći kada saznamo da nam je dijete malo drugačije od drugih, a upravo takva je i Mirnina priča.

Razvod je iskustvo koje ni jednoj strani nije ugodno, ali vjerojatno ipak najteže pada djeci koja se nađu između dvije vatre vlastitih roditelja. Mirna je podijelila je svoju priču o razvodu - kada su se ona i njen bivši suprug Mario razvodili, Niko je imao samo četiri godine, ali je Mirna i danas ponosna na to kako su majstorski “odradili posao” budući da su oboje uspjeli staviti dijete na prvo mjesto, i misliti samo na njega, njegovu sreću i dobrobit. Mirnina poruka je jasna – „Stavite ego sa strane, ne prepucavajte se preko djece i ne zaboravite tko u toj situaciji najviše pati. Prepucavanjem, svađanjem i nadmudrivanjem s partnerom, štetite samo vlastitom djetetu. A dijete bi ipak uvijek moralo biti na prvom mjestu. Stoga smo mi od samoga početka uspjeli održati naš dogovor. Naravno je da bilo situacija kada sam plakala i raspadala se ali pazila bih da to ne utječe na dijete.“

Majčinstvo u početku često znači kroničnu neispavanost, stalna buđenja i iscrpljenost koja traje mjesecima. Nekada i godinama. Dok neki imaju malene budilice, neki spavalice, ali većina djece se ipak noću budi i taj nedostatak sna na majkama ostavlja posljedice. Rijetke su sretnice koje imaju bebe koje se noću ne bude zbog čega izostane kronični umor kod mame. Mirna nije bila jedna od tih sretnica. Tri godine je bila kronično neispavana i umorna, a sa slušateljima i gledateljima podcasta podijelila je i trenutak kada je iscrpljenost preuzela kontrolu - ona je naime zaspala za volanom i prouzročila nesreću. Mirnina priča ima sretan završetak, ali Mirnina priča podsjetnik je koliko je važno prepoznati vlastite granice i ponekad potražiti pomoć i podršku. Mame ne trebaju sve izdržati same.



VIŠE O TEMAMALana Gojak BajtMirna MarasMame kod Lanemajčinstvotrudnoća




Povezano