U svijetu mode to je možda skandal, ali u drugim oblicima umjetnosti, primjerice u slikarstvu ili na filmu, ružnoća je tako uobičajena
Prada kaže da je bila žestoko kritizirana zbog uvođenja trasha u svijet visoke mode nakon što je 1978. preuzela obiteljsku kuću, koju je utemeljio njen djed Mario Prada. Tada, kao uostalom ni sada, sebe nije vidjela kao dio konvencionalne modne industrije."Kada sam ulazila u ovaj posao, moda je bila najgore mjesto za ljevičarke i feministkinje. Pravi užas! A imala sam i predrasude", kaže jedna od najutjecajnijih dizajnerica 20. i 21. stoljeća. "Čak sam osjećala i krivicu što ne radim nešto ozbiljnije, nešto više vezano uz politiku".
Prada danas svoj modni imperij vodi sa suprugom Patrizijem Bertellijem. Iako je orijentirana tržišno, komercijalno, inspirirana je - vjerovali ili ne - ružnoćom.
"Ružno je atraktivno, ružno je uzbudljivo. Možda zato što je novije. Istraživanje ružnoće interesantnije mi je od buržoaskog poimanja ljepote. Pitate se zašto? Pa ružno je nekako ljudskije! Tiče se one loše, prljave strane ljudi. U svijetu mode to je možda skandal, ali u drugim oblicima umjetnosti, primjerice u slikarstvu ili na filmu, ružnoća je tako uobičajena!", kaže Prada.