3. Dajte prednost hranjivim proizvodima s proteinima, kalcijem, želatinom ili biljnim ekstraktima. Tijekom zime svi se problemi koje imate s noktima pogoršavaju, a proizvođači kozmetike nude široki spektar proizvoda s bogatim vitaminskim sastavom za svaki od tih problema. Kalcij je koristan za nokte koji se lome, želatina za nokte koji su skloni listanju, proteini pomažu ponovno uspostaviti strukturu nokta te dubinski hrane nokte, a biljni ekstrakti pomažu da se nokti hidratiziraju.
4. Ako su lakovi koje koristite kvalitetni i u njihovom sastavu nema štetnih sastojaka, zimi nema smisla namjerno raditi pauze između lakiranja noktiju. Gotovo je obrnuto: lak će služiti kao zaštita noktima tijekom hladnog razdoblja godine. No, pokušajte ne koristiti sredstvo za odstranjivanje laka s noktiju češće od jednom tjedno. Takva sredstva dehidratiziraju nokte što dovodi do njihove krhkosti.
5. Zimi sušite lak kao što to radite i ljeti. U idealnoj situaciji najbolje je pustiti ih da se osuše prirodno – nakon što nanesete bazu za lak pričekajte 1-2 minute, a zatim nanesite lak u boji. Nakon 1-2 minute nanesite gornji sloj. Ako ipak nemate vremena pričekati da se lak osuši, probajte neke od sljedećih trikova: koristite fen (hladni zrak) ili potopite nokte u posudicu s hladnom vodom te ih držite 1-2 minute u njoj. Hladna voda (poželjno je da bude što hladnija) pomoći će da se lak brže osuši.