Za pranje ruku obavezno koristite sapun s neutralnom razinom pH (5,5). Čak i ako niste pogledati etiketu sapuna prije kupnje, lako je odrediti koliko vam sapun odgovara; ako nakon pranja ruku ne osjećate zatazanje i nemate osjećaj suhosti, sve je u redu - slobodno koristite taj sapun. Ista je stvar i s proizvodima za pranje posuđa. Kada radite bilo koji kućanski posao, koristite gumene rukavice - vaše će vam ruke za to biti jako zahvalne!
2. Prečesto perete ruke.
Sapun nije jedino što nadražuje vašu kožu. Voda sama po sebe može izazvati sićušne povrede kože. Ako trebate stalno prati ruke (vi ste, na primjer, liječnik), obavezno ih hidratizirajte i pripazite da se ne isušuju.
3. Ne koristite kremu sa zaštitnim faktorom.
Griješite ako mislite da je samo koži lica i dekoltea potrebna zaštita od ultraljubičastog zračenja. Koža na rukama također pati od utjecaja sunca. Ruke stare zbog čestog izlaganja djelovanju ultraljubičastih zraka.
4. Koristite sredstva za dezinfekciju.
Antibakterijske maramice i tekućine prilično negativno djeluju na stanje kože. Da, oni ubijaju bakterije, ali također lišavaju kožu zaštitnog sloja, čineći ruke suhima. Ako nemate izbora, nanosite takva sredstva samo na dlanove.
5. Često radite gel manikuru (ili stavljate shellac).
Lampe pod kojima ćete sušiti lak štetne su kao i sunčeve zrake. Nemojte ukrašavati ruke na ovaj način češće od jednom mjesečno!