Posebno je bila poznata po svojim monumentalnim opernim ostvarenjima. Pamte se opere Aida, Trubadur, Turandot sa ljetne pozornice u Opatiji, kao i Nabucco, Norma, Aida iz HNK I. pl. Zajca.
Osim kazališnom kostimografijom, Ružica Nenadović-Sokolić kreirala je i radnu odjeću za robne kuće, banke, riječki Aerodrom a manje je poznato da je autorica tzv. BIJELIH PATROLA tj. studentskih saobraćajaca. 1972. Riječki MUP je došao na ideju da studenti pomognu u reguliranju prometa u ljetnim mjesecima u prometno zagušenoj Rijeci. Ružica Nenadović-Sokolić je kreirala odjeću za njih a vrlo brzo su takove patrole preuzeli i ostali gradovi u tadašnjoj Jugoslaviji a onda čak i u susjednim zemljama.
Dobitnica je Nazorove nagrade za predstavu „Život i smrt kralja Johna“ u režiji Petra Šarčevića i izvođenju HNK I.pl.Zajca a za istu je predstavu dobila i zlatnu plaketu na VI. međunarodnom triennalu pozorišne kostimografije i scenografije u Novom Sadu 1981.
Ružica Nenadović-Sokolić i Dorian Sokolić donirali su svoj bogati stvaralački opus Muzeju grada Rijeke. O njihovom je radu 1989. godine objavljena i knjiga SCENA I KOSTIM u izdanju Muzeja Grada Rijeke, autora Ervina Dubrovića.