Pojavu sijedih vlasi najčešće povezujemo s prvim znakovima starenja, zbog čega im se malo tko raduje, no neke ih osobe imaju i prije dvadesete godine, dok istovremeno pojedini tamnokosi 60-godišnjaci bezuspješno uvjeravaju sve oko sebe da nisu nikad upotrijebili boju za kosu.
Upravo zbog toga nastaju problemi prilikom bojenja. Sad više nije dovoljno izmijeniti prirodni pigment, nego treba stvoriti umjetni i trajno ga pohraniti u vlas. Polutrajne boje, tzv. preljevi, ne mogu učiniti mnogo, jer ako i prikriju sijede, vrlo brzo će se isprati. Također, svijetloplavu boju gotovo je nemoguće postići uz 100-postotno pokrivanje sijedih, a tamnu boju opet treba izbjegavati budući da bi već za dva, najviše tri tjedna postupak trebalo ponoviti jer je izrast preuočljiv. Najbolje rješenje su tanki bijeli pramenovi na nešto svjetlijoj podlozi od prirodne, što će licu dati svježinu, a najsvjetliji će se dijelovi, kako kosa bude rasla, stapati sa sijedima i činiti ih manje uočljivima.
Sijeda je vlas drukčija i po strukturi, deblja je i oštrija, te joj je potrebna posebna njega. Redovitom upotrebom hranjivih regeneratora učinit ćete je sjajnijom i mekšom, ali i podatnijom za nova bojenja.
Odlučite li se ne bojiti je, morate imati na umu da bi snježnobijela nijansa zbog vanjskih utjecaja brzo mogla poprimiti žućkasti ton. U tom je slučaju dovoljno oprati je s vremena na vrijeme specijalnim silver-šamponom , jer razni ehotoni katkad rezultiraju napadno neprirodnim plavoljubičastim odsjajem.
Ipak, najbolja vijest vezana uz sijedu kosu stiže s modnih pista: Chanel je, naime, na pariškoj reviji predstavio modele s upadljivim sivobijelim pramenovima te pokazao kako se nešto što smatramo nedostatkom lako može pretvoriti u trend.