Pripremimo kožu na zimske hladnoće
Hladno vrijeme čini suhu kožu još sušom, tako da zimi trebate početi koristiti drugačije proizvode za svakodnevnu njegu kože:1. Zamijenite losione kremama, uljima i maslacima, to će stvoriti dodatnu barijeru i pomoći koži da manje gubi vlagu. Kreme nisu tako lagane kao losion, to je istina, no naviknite se na te proizvode tijekom zime jer takve „teže“ teksture bolje štite kožu od niskih temperatura i hladnog, suhog zraka.
2. Nemojte se tuširati vrućom vodom, a duže kupke skratite. Općenito, s dolaskom hladnoća vrijeme tuširanja ili kupanja trebalo bi se skratiti. Najvažnije je da ne izlazite van odmah nakon tuširanja jer se koža mora u potpunosti osušiti, a brisanje ručnikom nije dovoljno. Odmah poslije tuširanja (ili kupanja) potrebno je nanijeti na kožu hidratizirajuće sredstvo. Poželjno je da prijeđete na hidratizirajuće gelove za tuširanje, oni bi sada trebali sadržavati ulja, a ne samo biljne ekstrakte.
3. Nemojte prestati koristiti proizvode sa zaštitnim faktorom. Tijekom zimskog perioda dovoljna su sredstva sa oznakom SPF 15, ljeti je minimum SPF 30. Zaštitni faktor trebao bi se nalaziti i u toniranoj kremi, dnevnoj hidratizirajućoj kremi, također i u ostaloj kozmetici.
4. Preporučuje se da umjesto dvije litre vode zimi pijete što više biljnog čaja, on vrlo dobro djeluje na vaš organizam.
Novi proizvodi za njegu kože zimi
Neki od ovih proizvoda tijekom zime čine dobro vašoj koži:1. Piling. Piling zimi trebao bi biti nježniji, stoga odustanite od grubih pilinga s abrazivnim česticama. Kupite piling koji funkcionira kao kemijski piling (zbog kiselina koje sadrži). Pilinzi s mliječnom kiselinom bit će dobri čak za jako osjetljivu, suhu i nadraženu kožu, a svim tipovima kože odgovarat će i pilinzi sa salicilnom kiselinom. Piling tijela poželjno je raditi jednom tjedno, a lica dva puta tjedno.
2. Hidratantna krema. Sada možete koristiti bilo koju kremu (uključujući i toniranu) na bazi ulja. Ova vrsta krema sprječava isparavanje vode s površine kože. Možete čak kupiti ulje za kožu i dodati ga u svoju omiljenu kremu ako je ne želite mijenjati. A za one koji uopće ne vole masnije kreme preporučuju se kreme na bazi vode koje u sastavu imaju vazelin ili glicerin. I nemojte zaboraviti nanijeti kremu poslije svakog kupanja, čak i poslije umivanja.
3. Izbjegavajte mirisne i parfemirane kreme. Takve kreme u pravilu sadrže alkohol koji nadražuje i isušuje kožu, pogotovo ako zbog odjeće alkohol ne može ispariti s kože.
Promjena navika
Kako zrak u prostoru u kojem boravit ne bi bio suh, možete kupiti ovlaživače zraka. Ili jednostvno na svoje radijatore možete staviti posudice s vodom.Zimi možete prijeći na masnije prehrambene proizvode. Masne kiseline, na primjer Omega-3, pomažu da koža ostane hidratizirana i sprječavaju njezinu suhost. Najbolje namirnice za vas su: orasi, suncokretovo ulje, tuna, losos, sardine. Zvuči fino, zar ne?
Parnu kupelj svome licu možete priuštiti jednom tjedno. Ona će otvoriti pore, pomoći pri uklanjaju nečistoća i učinit će vašu kožu mekšom.
Ruke možete dodatno zaštititi od suhoće i starenja. Bilo koja krema na bazi ulja dobro je rješenje, no dodatno može pomoći i šminka – možete nanijeti malo tonirane kreme na dlanove. Prisutnost zaštitnog faktora i uljane baze služit će kao dodatna zaštita od hladnoće i vjetra.